Na co zwrócić uwagę wybierając uniform medyczny, żeby dobrze w nim wyglądać?

Praca w służbie zdrowia jest niezwykle wymagająca. Zarówno lekarze, jak i pielęgniarki każdego dnia spędzają wiele godzin ratując ludzkie życie i zdrowie. Wszystkie te elementy sprawiają, że ogromne znaczenie podczas wykonywania codziennych obowiązków ma komfort pracowników. Na szczęście coraz więcej firm oferuje wygodne i modne uniformy. Jak wybrać, taki który będzie wyglądał modnie w każdej sytuacji? Sprawdźmy! Przede wszystkim zwróć uwagę na

1. Fason: czasy bezkształtnych fartuchów na szczęście odeszły w niepamięć, dając nam dużo większe możliwości wyboru odzieży medycznej. Obecnie możemy wybierać spośród taliowanych bluz, a także wąskich spodni, które nie krępują ruchów i zapewniają wygodę.

2. Kolorystyka: mimo tego, że nadal ogromną popularnością cieszą się ubrania w odcieniach błękitu, zieleni oraz bieli, to możliwości są o wiele większe. Bluzki, sukienki, a nawet spodnie znajdziecie w kolorze różowym, pomarańczowym, a także wielu innych mocnych barwach.

3. Rozmiar: zanim zdecydujesz się na zakup uniformu, dokładnie sprawdź swoje wymiary i dopasuj do najlepiej im odpowiadającego rozmiaru. Odzież medyczna powinna leżeć idealnie, za duża lub za mała będzie niewygodna, a do tego negatywnie wpłynie na wygląd Twojej sylwetki.

4. Typ sylwetki: ma ogromne znaczenie przy zakupie ubrań medycznych, ponieważ to właśnie od niego zależy, które ubrania będą dobrze leżały, a które lepiej sobie odpuścić. Jeśli nie wiesz jakiego typu jest Twoja sylwetka (prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt, koło, klepsydra) możesz to szybko sprawdzić w dostępnych w internecie tabelach.

5. Odpowiednie zestawienie: jeśli źle zestawisz elementy odzieży, to nawet dobrze dopasowane spodnie i bluzka, która odpowiada typowi Twojej sylwetki nie pomogą. Dlatego musisz pamiętać o jednej ważnej zasadzie, jeśli bluzkę zdobią wzory, to spodnie muszą być gładkie i odwrotnie.

6. Dobry materiał: w przypadku uniformów medycznych jakość i rodzaj materiału, z którego są tworzone ma ogromne znaczenie. Wybieraj ubrania wykonane z miękkich i przewiewnych tkanin, które nie będą obcierać i ograniczą pocenie.

7. Eksperymentuj: jeśli chcesz wprowadzić trochę koloru do swojej pracy, nie bój się nosić barwnego uniformu. Dzięki niemu będziesz rozpoznawalna i rozweselisz niejednego pacjenta.

Mamy nadzieję, że nasze sposoby pomogą Ci w znalezieniu idealnych ubrań oraz tworzeniu z nich ciekawych stylizacji. Wyglądaj modnie i czuj się wygodnie, nawet podczas długiego dyżuru.