Obuwie medyczne – jakie wybrać, aby później nie żałować?

Pracownicy placówek medycznych każdego dnia spędzają wiele godzin w szpitalu zarówno operując, jak i pełniąc dyżury. Tak wymagająca praca sprawia, że ogromne znaczenie ma to, aby ubrania i obuwie, które noszą były wygodne. Jak wybrać model, który będzie zgodny z obowiązującymi wymogami, a jednocześnie zapewni komfort przez całą dobę? Sprawdźmy!

1. Postaw na wygodę: bardzo często wybierając obuwie kierujemy się tym jak wygląda i nie ma w tym nic złego. Należy jednak pamiętać, że uniform medyczny musi być wygodny i praktyczny. Przypomnij sobie jak często poruszasz się po szpitalu, odwiedzasz sale, ile godzin spędzasz każdego dnia na nogach, to powinno Cię przekonać, żeby postawić na komfort.

2. Dopasuj je: doskonale wiemy, że żadna stopa nie jest idealna i mimo przypisanego jej rozmiaru but nie zawsze musi pasować. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać model, który nie uciska, zapewnia swobodę, a także ma delikatnie podniesiony przód, który pozwoli odciążyć stawy.

3. Jakość przede wszystkim: nie oszczędzaj wybierając obuwie do pracy, pamiętaj, że im lepsza jakość tym dłużej będą Ci służyć. Pracownikom medycznym najczęściej poleca się obuwie, które na górze wykonane jest z naturalnej skóry, natomiast na dole z tworzywa sztucznego.

4. Pozwól stopom oddychać: obuwie z naturalnego materiału sprawi, że nogi nie będą się pocić, a ryzyko wystąpienia grzybicy i odcisków zostanie zminimalizowane. Zwróć też uwagę na to czy między stopą, a czubkiem buta jest odpowiednia ilość miejsca, szacuje się że taka przerwa powinna wynosić przynajmniej 5 mm.

5. Wybierz odpowiedni model: najlepiej adekwatny do pory roku. Duży wybór obuwia medycznego sprawia, że bez trudu znajdziesz wśród niego klapki (z odkrytymi lub zabudowanymi palcami), sandały, trampki, a nawet koturny.

Wymienione wyżej elementy na pewno pomogą Ci znaleźć model odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb. Szeroki wybór tego typu asortymentu sprawia, że bez trudu można kupić buty medyczne, które zapewnią wygodę podczas długiego dyżuru, a jednocześnie będą świetnie się prezentować.